Międzynarodowy Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu

"Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych" to festiwal z wieloletnią tradycją podczas którego mogą się zaprezentować młodzi utalentowani artyści jazzowi. W rozmowie z naszą redakcją Jan "Ptaszyn" Wróblewski podkreślił, że w trakcie długiej historii tego festiwalu każdego roku można było usłyszeć prawdziwe "perełki".

W swojej historii, dla wielu wokalistów festiwal był początkiem drogi do wielkiej kariery muzycznej. Wystarczy wymienić takie nazwiska jak: Lora Szafran - jedna z najwybitnieszych polskich wokalistek jazzowych, Marek Bałata - jeden z najlepszych polskich wokalistów jazzowych, Krzysztof Kiljański, Ewa Uryga, Mietek Szcześniak, Dorota Miśkiewicz, Agnieszka Wilczyńska, Anna Serafińska, Kasia Stankowska, Janusz Szrom, Leszek Dranicki.

Niestety obecnie jak twierdzi Jan "Ptaszyn" Wróblewski festiwal nie cieszy się tak dużą popularnością jak kiedyś. Przyczyną tego stanu rzeczy jest fakt, że najmłodsi wykonawcy nie pojawiają się na festiwalowej scenie. Jest jednak szansa, że festiwal pn. "Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych" odzyska dawny blask.