Komeda w Polskim Radiu 2014....

Nowa seria płyt w Polskim Radiu pt.: „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu” Na płycie nagrania studyjne i koncertowe z lat 1959 - 1963.

Nowa seria płyt w Polskim Radiu pt.: „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu” Album zawiera wczesne nagrania dwóch związanych twórczo muzyków: Krzysztofa Komedy i Jerzego Miliana.

Nowa seria płyt w Polskim Radiu pt.: „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu” Na płycie niezmiernie interesujący i fascynujący materiał dźwiękowy kompozycji Krzysztofa Komedy, zarejestrowany podczas festiwali Jazz Jamboree w roku 1963 i 1964.

Komeda w Polskim Radiu vol. 5 - Muzyka baletowa i filmowa vol. 2 nr kat. PRCD 1865

Komeda w Polskim Radiu vol. 6 - Muzyka filmowa oraz jazz i poezja. nr kat. PRCD 1938

Komeda w Polskim Radiu vol. 7 - Litania nr kat. PRCD 1939 Siódma i ostatnia płyta z serii Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Nagrania, jak w poprzednich edycjach zarejestrowane zostały w studiach PR oraz podczas festiwalu Jazz Jamboree. Płytę rozpoczyna przepiękna zaledwie trzyminutowa kompozycja tytułowa „Litania”. Przepiękna i nie dość znana jak by się wydawało. Następne dwa utwory mają jeden tytuł „Night Time, Day Time Requiem” różni je roczna odległość czasowa nagrania oraz skład muzyków zespołu Komedy. Niezwykle ciekawe.

Krzysztof Komeda – W Studiu Polskiego Radia w Poznaniu – PR Poznań

Nowa wydawnicza seria „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu” zawiera nagrania z różnych etapów twórczości artysty zrealizowane w rodzimych radiowych studiach, a także na festiwalach jazzowych w całym kraju. Dotychczas wydanych  zostało 7 płyt z tej serii: cykl otwierają „Nagrania pierwsze” czyli te z lat 1952-1960, po nich następuje „Muzyka baletowa i filmowa – część pierwsza” z okresu 1959-1963, trzecim krążkiem jest zapis muzycznych spotkań Komedy z Jerzym Milianem między 1957 a 1963 rokiem.Płyta czwarta to kompozycje Krzysztofa Komedy, zarejestrowane podczas festiwali Jazz Jamboree w roku 1963 i 1964.